Sýkora: V těžkých dobách lidé více pomáhají. Součástí života je občas něco dát.

Jak souvisí adrenalin s disciplínou? Má byznys a vedení nadace něco společného? Komu pomáhá Dobrý anděl a kam směřuje do budoucna? A jaké jsou další plány Petra Sýkory?

Poté, co Petr Sýkora se svým kolegou Janem Černým prodali společnost Papirius, rozhodli se společně se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou založit nadaci Dobrý anděl. Ta od roku 2011 pomáhá rodinám s dětmi, které se vlivem vážné nemoci dostaly do těžké situace.

Moderuje Michala Hergetová

O Nadaci Dobrý anděl:
Cílem Systému Dobrý anděl je, aby rodiny nemocných dostávaly pravidelnou měsíční finanční pomoc v řádu několika tisíc korun. Z ní hradí výdaje spojené s léčbou nebo běžný chod domácnosti. Jakmile se objeví v rodině vážná nemoc, často ji doprovází přerušení zaměstnání jednoho z rodičů. Rodině se tak téměř ze dne na den mění finanční situace. O pomoc mohou zažádat rodiny s nezaopatřenými dětmi, ve kterých má rodič nebo dítě onkologické onemocnění nebo dítě jiné závažné onemocnění. Jedná se například o cystickou fibrózu, svalovou dystrofii Duchenne, nemoc motýlích křídel, chronická střevní onemocnění, chronická selhání orgánů a nebo závažné metabolické poruchy. Dárci, Dobří andělé, mohou pomoci i rodinám, které trpí jiným závažným, často kombinovaným onemocněním.
Více na: https://www.dobryandel.cz